ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗΣ ΣΧ. ΕΤΟΥΣ 2012-13 ΓΙΑ ΤΟ «ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΓΙΑ ΕΝΤΑΞΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΜΕ ΑΝΑΠΗΡΙΑ Η/ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΕΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΑΝΑΓΚΕΣ»

Υποχρέωση συμμετοχής στο επιμορφωτικό πρόγραμμα έχουν οι εκπαιδευτικοί που έχουν προσληφθεί στο πλαίσιο των Πράξεων «Πρόγραμμα εξειδικευμένης εκπαιδευτικής υποστήριξης για ένταξη μαθητών με αναπηρία ή/και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες» των Αξόνων Προτεραιότητας 1, 2 και 3 του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση».

Το επιμορφωτικό πρόγραμμα θα διεξαχθεί από 1/4/2013 εώς και 12/4/2013. Θα λειτουργήσουν 3 τμήματα στη Θεσσαλονίκη (1o ΠΕΚ Θεσσαλονίκης 27ο Λύκειο Θεσσαλονίκης και 3 εξακτινώμενα τμήματα

• 1 τμήμα στο Νομό Ημαθίας – Δημοτική Βιβλιοθήκη Βέροιας «Θ. Ζωγιοπούλου»,
  • 1 τμήμα στο Νομό Πέλλας – 7ο Δημοτικό Σχολείο Γιαννιτσών
  • και 1 τμήμα στο Ν. Πιερίας – 9ο Δημοτικό Σχολείο Κατερίνης